Dzięki współpracy biblioteki szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wejherowie 13 maja 2022 roku odbyło się spotkanie autorskie pani Olgi Dębickiej. Autorka książki „Podróżować znaczy żyć” jest reporterką, dziennikarką, a przede wszystkim podróżniczką z trzydziestoletnim doświadczeniem.

280825336 2989206078006599 7391348707207708186 n

Opowieści o podróżach autostopem na winobranie, obozy z harcerstwem, a także w celu zwiedzania i doświadczania kolejnych kultur wzbudzały w nas coraz większy zachwyt i w dużej mierze śmiech. Prawie każda historia była zwieńczona humorystycznym zakończeniem. Nie zabrakło też takich, które nie kończyły się tak dobrze. Przykładem niech będzie tutaj dotarcie na lotnisko z jednodniowym opóźnieniem.

Malownicze opowieści p. Dębickiej zwieńczone były zazwyczaj jakimś morałem dla autorki, a dla nas lekcją na przyszłość. Pani Olga przekazała nam dużą dawkę motywacji do zwiedzania świata oraz nauki języków obcych. Podziwiając kolejne zdjęcia i słuchając tych wszystkich niesamowitych historii nie mogłyśmy wyjść z podziwu. Pomimo ograniczenia czasowego spotkania, udało nam się poznać panią Olgę taką, jaką jest na co dzień – za co bardzo dziękujemy. A na koniec najważniejsze : spełniajcie marzenia! 

Paulina Woźniak, klasa 2d