Magdalena Richert, uczennica klasy o profilu politechnicznym zdobyła III nagrodę w konkursie fotograficznym - "Biblioteka - świat w jednym miejscu"! Konkurs organizowany w ramach Tygodnia Bibliotek przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Gratulujemy!!!

Magda 19

Magdalena od dawna interesuje się fotografią. Za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego utrwala ulotne chwile aktywnie działając w Szkolnym Kole Fotograficznym. 

Poniżej kilka słów o tym, jak narodziała się jej przygoda z fotografią: 

"Zdjęcia, czy fotografie towarzyszyły mi już od najwcześniejszych lat dzieciństwa. Do dziś pamiętam jak co niedzielę, będąc u moich dziadków, zabierałam z najniższej półki stary album i oglądałam obrazy z rodzinnych uroczystości. Później, gdy już miałam swój telefon (jeszcze klawiszowy, w którym nie było nawet funkcji obracania aparatu) zaczęłam sama fotografować różne wydarzenia, a moimi modelami najczęściej stawały się osoby z mojej ówczesnej klasy. Do dziś niektórzy z nich się dziwią skąd mam tyle ich zdjęć, bo to nie tak, że robiłam im je znienacka ... 
Teraz, gdy jestem już starsza, fotografią zajmuję się hobbistycznie. Największą moją inspiracją są książki i otaczający mnie ludzie, co można łatwo zauważyć chociażby na moim koncie na Instagramie, gdzie łączę te dwie pasje - fotografię i książki, a w to wszystko wklejam jeszcze cudownych ludzi, którzy jak nie dostaną się na wymarzone kierunki po szkole średniej, powinni pomyśleć o pracy w reklamie czy modelingu. Wierzę w was kochani! "

Prace Magdaleny można obejrzeć na ekspozycji w bibliotece szkolnej.