W środę 1 czerwca 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie miało miejsce spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim – naukowcem, fizykiem, chemikiem, informatykiem i wykładowcą uniwersyteckim, który stał się pisarzem.

MicrosoftTeams image 24

Spotkanie odbyło się po raz kolejny w ramach "Literackich Biesiad" i zgromadziło jak zwykle wiele czytelniczek i czytelników, bo autor….bestsellerowy. Jego powieści  "Samotność w sieci", "Molekuły emocji","Grand", "Bikini" zostały przetłumaczone na wiele języków. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o chemicznym aspekcie emocji, o monogamii i poligamii oraz o pracy naukowej, którą pisarz zajmował się w instytucie w Niemczech. Uczestnicy spotkania wysłuchali także refleksji autora na temat najnowszej książki "Gate", jak również wcześniejszych utworów i powieści.

Po oficjalnej części nadszedł czas na podpisywanie książek. Do pisarza ustawiła się długa kolejka czytelników, którzy wykorzystali możliwość do osobistej rozmowy i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Obecna na spotaniu Klaudia Peplińska z klasy 1 a zdobyła dla nas dedykację autora. Poniżej refleksja Klaudii po spotkaniu z autorem:

"Janusz Leon Wiśniewski - człowiek wszechstronnie wykształcony, utalentowany, a do tego bardzo rozmowny i sympatyczny. Cieszę się, że mogłam posłuchać o jego życiu. Rozmowa dotyczyła nie tylko jego książek, ale również innych dziedzin, w których jest wykształcony, m.in. informatyki i chemii. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję spotkać pana Wiśniewskiego."

286670426 519898319596397 8087639809074779910 n