Dnia 14 czerwca 2022 roku uczniowie klas: 1e, 2a oraz 2h uczestniczyli w wycieczce Frombork - Ronin. W czasie całodniowej podróży poznaliśmy wiele nowych zagadnień.

MicrosoftTeams image 75

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy obóz koncentracyjny Stutthof, który przybliżył nam skalę terroru i grozy podczas II wojny światowej. Następnie pojechaliśmy do Fromborka, gdzie pochowany jest słynny astronom Mikołaj Kopernik. Dodatkowo mieliśmy szansę zobaczyć wzgórze katedralne wraz z wieżą widokową, pałacem biskupim i katedrą. Aby przybliżyć i usystematyzować wiedzę w dziedzinie astronomii obejrzeliśmy ciekawy film w planetarium. Pomimo sporego zastrzyku informacji, dalej mieliśmy ochotę zgłębiać naszą wiedzę, udaliśmy się zatem do kolejnej lokalizacji. Ostatnim punktem naszej wycieczki był park astronomiczny w Roninie. Mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska słońca oraz zabytkowych teleskopów.

Iga Ulatowska 1e

MicrosoftTeams image 76