W dniu 23 września 2022 r. odbył się VI Memoriał pamięci Macieja Kanteckiego w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

 IMG 8469 new.JPG nowy rozmiar

Celem biegów jest upamiętnienie wybitnego nauczyciela, pasjonata sportu i działacza sportowego Macieja Kanteckiego oraz promocja aktywności fizycznej, rekreacji i zdrowego stylu życia wśród społeczności powiatu wejherowskiego. Memoriał został sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego przyznanego Szkole w roku 2019 oraz dzięki wsparciu Rady Rodziców i Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Wejherowie. Pani dyrektor Katarzyna Bojke i Sekretarz Miasta Wejherowa Pan Bogusław Suwara dokonali otwarcia imprezy. Bieg uświetniła swoją obecnością Pani Starosta Gabriela Lisius oraz córka Macieja Kanteckiego - Pani Ewa Miziarska.

We wszystkich biegach, w 4 kategoriach, wzięło udział ponad 500 uczestników. Młodzież rywalizowała w następujących grupach i następujących dystansach: klasy 1 – 2 rocznik 2008- 2007 – dziewczęta 1000 m, chłopcy 1500 m; klasy 3-4 rocznik 2006 – 2004 – dziewczęta 1500 m. chłopcy 2000 m. Odbył się również bieg kategorii Open na dystansie 1500 m, w którym wzięli udział nauczyciele i uczestnicy z zewnątrz. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki (40 osób z każdego biegu) i medale (100 osób z każdego biegu).

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu przedstawicielom PZS nr 3 w Wejherowie, a także uczniom naszej szkoły za zapewnienie pierwszej pomocy przedmedycznej, organizację biura zawodów i obstawienie trasy. Wielkie podziękowania dla młodzieży i opiekunów PZS nr 3 w Wejehrowie i PZS nr 4 w Wejherowie oraz nauczycielom i uczniom naszej szkoły za aktywny udział w biegach i niesamowitą atmosferę.