W dniu 03 listopada 2022 roku klasy 1b oraz 1g miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panią Olgą Dębicką, która jest reportażystką, podróżniczką, pisarką i dziennikarką. Książka autorstwa pani Dębickiej  zatytułowana "Podróżować znaczy żyć" jest dostępna w naszej bibliotece szkolnej.
313039318 497894532381019 4469520662239084948 n
Pani Olga Dębicka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Jest laureatką nagród dziennikarskich i literackich.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Powiatowej w Wejherowie. Klasa 1b wysłuchała opowieści o Dubaju, a klasa 1g o Portugalii.
Oto kilka refleksji uczniów po spotkaniu autorskim:
Dubaj to metropolia leżąca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pani Olga pokazała nam wiele pięknych zdjęć i  opowiedziała mnóstwo ciekawych historii o tym zaskakującym mieście.
Najbardziej rozpoznawalnymi obiektami i zjawiskami z Dubaju są:
- Burdż Chalifa, czyli najwyższy budynek świata oraz znajdująca się w nim winda, przemieszczająca się z prędkością 18 m/s
- Sztuczne wyspy zrobione z odciętych fragmentów skał, co jest w równym stopnniu zadziwiające oraz zasmucające
- dubajska młodzież szalejąca na quadach oraz motocyklach po pustyni
- ogromne centra handlowe pełne złota i marmuru.
- największy pierścień świata oraz szkielet dinozaura w galerii handlowej
- sztuczne stoki oraz lodowiska również w galerii handlowej
- pustynia otaczająca Dubaj -  "Empty Quarter"
- zróżnicowanie klas społecznych. 
Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Dubaju. Stwierdzili, że w bibliotece było bardzo przyjemnie i panowała miła atmosfera. Zostali zainspirowani do podróżowania. 

 uczennice klasy 1b

Spotkanie z panią Olgą Dębicką było bardzo interesujące, w ciekawy i przejrzysty sposób opowiedziała nam o życiu w Porto i zwyczajach tam panujących. Podróżniczka starała się zaszczepić w nas miłość do Portugalii, co moim zdaniem jej się udało. W przyszłości na pewno udam się w podróż do Portugalii, aby zobaczyć te piękne miejsca. A cenne wskazówki i przydatne informacje, które uzyskałam na spotkaniu pomogą mi ruszyć w podróż z uśmiechem i pewnością siebie.

Martyna Baranowska 1g

Spotkanie z podróżniczą, panią Olgą Dębicką sprawiło, iż w przyszłości chciałabym zwiedzić ten niewielki kraj Półwyspu Iberyjskiego. Świetnie słuchało się opowieści reporterki. To było ciekawe i inspirujące doświadczenie.

Oliwia Goyke 1g

Uważam, że spotkanie z panią Olgą Dębicką było bardzo wartościowe. Jej opowieść o Portugalii była bardzo fascynująca i zachęciła mnie do zwiedzenia tego pięknego miejsca.

Karolina Krauza 1g