22 listopada 2022 r. uczniowie klasy 3f i 2b wzięli udział w zajęciach na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

DSC 0910

Najpierw uczestniczyli w wykładzie „Chemiczna różnorodność roślin”, który prowadziła dr Barbara Dmochowska. W czasie wykładu uzyskaliśmy odpowiedź na pytania: Dlaczego warto jeść warzywa? Jak odróżnić pietruszkę od pasternaka? Co odpowiada za zapach czosnku? Dowiedzieliśmy się również, że marchewka nie zawiera cukru i że wiele warzyw ma działanie przeciwnowotworowe.

Po dużej dawce wiedzy przyszedł czas na zajęcia praktyczne, które prowadzili Doktoranci Wydziału Chemii. W czasie warsztatów uczniowie mogli samodzielnie wykonać szereg ciekawych doświadczeń: otrzymywali tlenki, wodorotlenki i sole.

Uczniom zajęcia się podobały i zapowiedzieli, że jeszcze chętnie tu wrócą.