W Powiatowym Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie 29 listopada 2022 roku miała miejsce VIII edycja Powiatowego Dnia Promocji Zdrowego Stylu Życia. Hasło przewodnie brzmiało „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

IMG 20221129 105457 resized 20221130 090812886

Stoiska prezentujące zawody, w których kształci PZSP, wykłady dotyczące sposobów dbania o własne zdrowie to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. 

Młodzież szkół średnich powiatu wejherowskiego, która odwiedziła PZSP miała niezwykle cenną dla indywidualnego rozwoju okazję do skorzystania z konsultacji stomatologicznych, kosmetycznych, dietetycznych oraz porad masażystów.

I liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie włączyło się w organizację VIII Powiatowego Dnia Promocji Zdrowia po raz drugi.

Wykład zatytułowany „Immunoterapia - nowoczesna metoda walki z nowotworem” poprowadziła pani Paulina Stencel – nauczyciel naszej szkoły. Pani Stencel jest członkiem zespołu naukowego na katedrze Chemii Biomedycznej Uniwersytetu Gdańskiego.  Prowadzi badania w kierunku  poszukiwania leków w oparciu o punkty kontrolne układu immunologicznego.

Ponadto, uczniowie klasy 1b o profilu medycznym, przygotowali stoisko plantcrossingu, na którym prezentowali rośliny ozdobne i lecznicze. Dzielili się wiedzą na temat ich właściwości oraz sposobu pielęgnacji. Każdy z odwiedzających mógł zabrać ze sobą sadzonkę w biodegradowalnej osłonce i tym samym włączyć się w utrwalanie nawyków proekologicznych.

Uczennice klasy 3f przygotowały i przeprowadziły quiz wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Uczestnicy poszerzali i utrwalali swoją wiedzę, a osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi podczas testu on-line zostały nagrodzone pamiątkowym długopisem oraz zdrową przekąską.

Dziękujemy Dyrekcji PZSP w Wejherowie za możliwość włączenia się w VIII Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Zachęcamy do zapoznania się relacjami z wydarzenia:

Nadmorski.pl

Telewizja TTM