W tym roku Mikołajki odbyły się w naszej szkole… śpiewająco! Już po raz drugi uczniowie mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej w Językach Obcych (angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim).

konkurs piosenki 2022 4

Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe występy, w trakcie których uczestnicy wprowadzili nas w świąteczną atmosferę. Przy wyborze zwycięzców jury w składzie: Natalia Kilińska, Kamila Maciejewska i Joanna Nowak brało pod uwagę charyzmę i prezentację uczestników, wymowę oraz własną interpretację utworu. Pierwsze miejsce otrzymała Maja Werczyńska z piosenką Jingle Bell Rock, która ujęła jury swoim głosem oraz charyzmatycznym wykonaniem. Drugie miejsce przypadło w udziale Julii Roksz, również z piosenką Jingle Bell Rock, która zaprezentowała się acapella oraz urzekła wszystkich krótką wstawką na fortepianie. Trzecie miejsce jury przyznało zgodnie zespołowi Runrise w składzie: Oliwia Klawikowska, Zuzanna Sowa i Paweł Kankowski z piosenką Have yourself a Merry Little Christmas, który wprowadził nas w ciepłą i przytulną atmosferę świąt. Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia - dla Zofii Kowaczewić z utworem Snowman za wyjątkową prezentację i walory wokalne oraz wyróżnienie specjalne dla Urszulii Abeckiej i Elizy Zadrożnej za niezwykle charyzmatyczne wykonanie Merry Christmas Everyone, które porwało publiczność. Po przedstawieniu werdyktu i przyznaniu laureatom dyplomów oraz nagród mogliśmy jeszcze raz uraczyć uszy zwycięskim występem oraz wspólnie ze wszystkimi uczestnikami i publicznością zaśpiewać kilka świątecznych przebojów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku usłyszymy się w liczniejszym gronie oraz… w innych językach, gdyż nie samym angielskim człowiek żyje ;)