29 listopada 2022 r. odwiedziliśmy III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie. Uczniowie naszej szkoły podczas IV Uczniowskiej Konferencji Humanistycznej mogli wysłuchać ciekawych prelekcji wygłaszanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a także podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz przemyśleniami na temat lektury kryminałów. Od Sherlocka Holmesa do Chyłki. 

Screenshot 20221201 092622 Instagram

Nasi przedstawiciele: Joanna Dobke, Paulina Podbiał, Paweł Kankowski oraz Oliwia Grzelecka studiowali literaturę zarówno w języku polskim, jak i angielskim, aby zadziwić uczestników referatem pt."Sylwetka detektywa, źródła i kontynuacje". Nasi uczniowie skupili się na fenomenie tłumaczeń, a
także na sylwetce detektywa w świecie kryminału, charakterystycznych cechach fabuły kryminalnej oraz zachodzącej w niej zmian gatunkowych.
Ponadto, poznali historię kariery słynnej pisarki Małgorzaty Oliwii Sobczak. Podczas wywiadu otrzymali przydatne rady dotyczące warsztatu pracy pisarzy. Poza pracą twórczą uczniów naszych i innych szkół, z przyjemnością wysłuchali wykładu dr Jolanty Świetlikowskiej, właścicielki Wydawnictwa Oficynka oraz twórczyni i realizatorki festiwalu "Trójmiejska Afera Kryminalna". Natomiast aspirujący twórca kryminałów, uczeń jednego z gdańskich liceów, udowodnił, że nie trzeba czekać by spełniać marzenia, wystarczy przelać słowa na papier.
Wymiana doświadczeń czytelniczych jest cenną wartością, udział w konferencji zainspirował uczniów naszej szkoły do stworzenia własnego dzieła. Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia...

Profil na Instagramie Małgorzaty Oliwii Sobczak