W dniu 16.12.2022 r.uczniowie oddziałów dwujęzycznych, klas 2c i 3c, wzięli udział w warsztatach w języku angielskim pt. “Ecological Challenges in Theatre: the Case of Complicité”, poruszających tematykę wyzwań ekologicznych podejmowanych przez brytyjską grupę teatralną Complicité.

IMG 20230101 131045

Warsztaty prowadził dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. UG, kierownik Zakładu Badań nad Sztukami Scenicznymi Uniwersytetu Gdańskiego, autor książki "Complicite, Theatre and Aesthetics" (Palgrave Macmillan 2016). Nasza młodzież miała możliwość wysłuchać wykładu na temat fenomenu teatru Complicité oraz obejrzeć przedstawienie filmowe "Can I Live?", które w niekonwencjonalny, lecz przystępny sposób porusza zagadnienia związane z zachodzącą obecnie katastrofą ekologiczną. W drugiej części warsztatów uczniowie dyskutowali o złożoności i znaczeniu obejrzanego filmu w kontekście zagrożeń środowiska naturalnego.
Warsztaty w ramach programu Between.Edukacja2022 zostały zorganizowane dzięki uprzejmości Fundacji Between.Pomiędzy oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Program objęty jest patronatem Dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Urszuli Patockiej-Sigłowy, prof. UG.
W warsztatach udział wzięło 5 szkół z województwa pomorskiego (VI LO Gdynia, II LO Gdańsk, II LO Sopot, 2 PZS Rumia, I LO Wejherowo).

Relacja z wydarzenia dostępna na stronie Uniwersytetu Gdańskiego