W dniach 4-15.07.2022r. wzięłam udział w dwutygodniowym kursie The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers (English or other Languages) organizowanym przez Europass Teachers Academy. Szkoła została założona w 1992r. a kursy odbywają się w dwóch historycznych i pięknych budynkach. Mój kurs składał się z dwóch tygodniowych komponentów i w każdym z tygodni miałam szansę na nawiązanie nowych znajomości.

Florencja główne

Pierwszy komponent - English Language Teaching (ELT) course for already practicing ESL, EFL, ESOL Teachers - prowadzony przez Sheilę Corwin skupiał się na powtórce metodycznej i praktycznych wskazówkach w nauczaniu języków. Razem z innymi nauczycielami języków pochylaliśmy się nad takimi zagadnieniami jak: rozgrzewki językowe (oraz ich cele), praca z rzeczywistymi materiałami, planowanie projektów czy storytelling.

florencja 2

Drugi komponent - The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers (English or other Languages) – prowadzony przez Alessię Masselli przeznaczony był dla nauczycieli wszystkich przedmiotów co pozwoliło mi na szersze spojrzenie na prezentowane pomysły. W drugim tygodniu skupialiśmy się na pobudzaniu i kształtowania kreatywności uczniów. Były to bardzo praktyczne zajęcia, ponieważ by uczyć kreatywności trzeba samemu być kreatywnym 😊

Mieliśmy szansę odkryć jaki mamy typ kreatywności, jak powinien wyglądać proces twórczy, uczyliśmy się jak tworzyć interesujące historie, komiksy i książki elektroniczne, jak wykorzystać i tworzyć filmiki. Omawiając strategię wizualnego myślenia i pracę w grupach otrzymaliśmy też bazę aplikacji i stron, które możemy wykorzystać z naszymi uczniami.

Natalia Kilińska

 

Poniżej znajduje się prezentacja z najciekawszymi zagadnieniami z szkolenia oraz zdjęciami z zajęć i pobytu w Florencji.

THE CREATIVE CLASSROOM: TOOLS AND TIPS FOR LANGUAGE TEACHERS (ENGLISH OR OTHER LANGUAGES)