Studniówka zwiastuje nadchodzącą maturę. Przypomina, na 100 dni przed egzaminem, że czas płynie nieuchronnie i niebawem zakwitną kasztany.
W „Sobieskim”, jak co roku, bal ten okazał się niezwykły i niebanalny.

STUDNIÓWKA HOTEL FALTOM 2023 163

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy 13 stycznia 2023 r. wieczorem wypełniła się sala hotelu Faltom. Damy w pięknych kreacjach, eleganccy dżentelmeni, kwiaty, dekoracje etc. - wszystko lśniło niecodziennym blaskiem.
Uroczystość rozpoczął polonez, po nim przemówili maturzyści, Pani Dyrektor Katarzyna Bojke oraz przedstawicielka rodziców Pani Małgorzata Rompca. Symboliczny toast zakończył część oficjalną. Kolejne godziny wypełniła zabawa: piękna, wspólna, pełna wdzięku i radości. Wczesnym rankiem, kiedy opuszczaliśmy parkiet, nikt nie miał wątpliwości, że ta noc zapadnie wszystkim w pamięć i stanowić będzie źródło najcudowniejszych wspomnień.