9 stycznia 2023 roku 9 uczniów klas medycznych Sobieskiego 1b, 2b, 2c, 3f med-chem 4b i, co ciekawe, uczennica klasy humanistycznej 3h wzięło udział w szkolnych eliminacjach XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niełatwym testem zawierającym 50 pytań z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz gospodarki leśnej i gospodarowania odpadami.

Nikola Sz

Najwyższy wynik uzyskała uczennica klasy 2b Nikola Szczepańska, która będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach okręgowych olimpiady ekologicznej wiosną (15.04.2023). Cieszymy się i gratulujemy! Będziemy dopingować zwyciężczyni etapu szkolnego w przygotowaniach i trzymać kciuki za sukces na szczeblu okręgowym!
A już teraz zapraszamy uczniów do udziału za rok w szkolnych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - konkursu, którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego.