21 lutego 2023 r.  obchodziliśmy dzień upamiętniający naszego patrona - Jana III Sobieskiego. Coroczne obchody i celebracja tego dnia stały się tradycją naszego liceum, podczas której nie tylko wspominaliśmy wielkiego króla Polski, lecz także doskonałe się bawiliśmy.

img 3458 1

Organizatorem tegorocznych obchodów był profesor Marcin Graczyk, a w przygotowanie apelu zaangażowały się uczennice klasy 3g. Tego dnia czekało na nas wiele atrakcji. Gości powitała para królewska, dzięki której mogliśmy poczuć się jak w epoce baroku. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Bojke. Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu wiedzy o Janie III Sobieskim, który wygrała klasa 4e. Następnie odbył się pokaz strojów z epoki baroku. Wszyscy przebrani uczniowie zaprezentowali na scenie swoje kreacje, a tytuł Miss nadwornej mody barokowej przypadł Katarzynie Wilczewskiej z klasy 3f.
Po konkursach przyszła pora na koncerty. Mieliśmy okazję posłuchać utworów: ,,For whom the bell tolls", ,,Mała wojna" oraz ,,A tout le monde" w wykonaniu zespołu Steelcat składającego się z uczniów naszej szkoły: Mikołaja Rohde, Szymona Swobodzińskiego, Jędrzeja Kwaśnickiego, Igora Nielka, Miłosza Sobczaka oraz Adrianny Klinkosz. Swą obecnością zaszczycił nas także zespół Achat w składzie: Klaudia Król, Ignacy Styba-Holajn, Jan Missima, Mikołaj Mazurkiewicz oraz Tymoteusz Żywicki, którzy wykonali takie kawałki jak ,,Odessa" ,,Llaronna" ,,Pana zabiła" oraz cover ,,lao che".