W dniach 7 i 14 marca 2023 r. odbywała się Powiatowa Licealiada w Koszykówce Chłopców. Nasi uczniowie będą reprezentować nasz Powiat w półfinale wojewódzkiej licealiady.

IMG 20230314 115406

W pierwszej serii spotykań nasi reprezentanci, PZS nr 1 w Wejherowie, spotkali się w grupie z młodzieżą z PZS w Redzie, Salezjanami z Rumi i z Samochodówką – PZS nr 4 w Wejherowie. Nasz zespół odniósł komplet zwycięstw i z pierwszego miejsca awansował go drugiej rundy rozgrywek – finałów razem z Samochodówką, którą pokonaliśmy 31:11. Rozgrywki finałowe rozpoczęliśmy meczem z Budowlanką – PZS nr 3 w Wejherowie , zespół źle wszedł w mecz, staraliśmy się gonić wynik , ale ostatecznie przegraliśmy.
O zwycięstwie decydował mecz z gospodarzem turnieju Elektrykiem – PZS nr 2 w Wejherowie , do którego przystąpiliśmy bardzo zdeterminowani, po dobrym początku, przytrafiło się kulka błędów i przeciwnik wygrywał 8:1, 11:3. W tedy nastąpiło cos cudownego, zespół zacieśnił obronę, zaczął wymuszać straty przeciwnika, co skutkowało dobrą i skuteczną pogonią, która zakończyła się sukcesem i końcowym zwycięstwem meczu 32:26 i tym samym turnieju.