W dniu 31 marca 2023 r. w Liceum „Sobieskiego” odbył się już po raz dwudziesty drugi Powiatowy Festiwal Poezji w Języku Angielskim, który od samego początku, czyli od roku 1999 r., cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W Festiwalu udział wzięło 40 uczestników, łącznie z 5 szkół ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego. Cztery występy w kategorii wiersz, cztery występy w kategorii scenka i trzynaście w kategorii piosenka.

DSC 0738 2112

Konkurs ma na celu m.in. rozwijanie uzdolnień twórczych młodzieży, rozpowszechnianie kultury, sztuki i literatury krajów anglojęzycznych i doskonalenie znajomości języka angielskiego. Nasz Festiwal co roku gromadzi utalentowaną młodzież szkół ponadpodstawowych naszego powiatu, która pragnie sprawdzić swoje umiejętności w zakresie recytacji, śpiewu, gry aktorskiej oraz oczywiście języka angielskiego.
Jury w składzie: prof. UG, dr hab. Danuta Stanulewicz - przewodnicząca jury, Marta Szefke oraz Tomasz Lesner przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród laureatów znaleźli się:
w kategorii SCENKA
I miejsce: Grupa „STAGE” z PZS nr 1 w Rumi
II miejsce: „Grupa Anonimowych Teatroholików” z PZS nr 4 w Wejherowie
III miejsce: Grupa „Reflection” z PZS nr 2 w Wejherowie
Wyróżnienie: Anita Orzechowska – uczennica z PZS nr 1 w Wejherowie
w kategorii WIERSZ
I miejsce: Marcelina Kruszyńska – uczennica z PZS nr 1 w Wejherowie
II miejsce: Wojciech Tarnowski – uczeń z PZS nr 2 w Wejherowie
III miejsce: Amelia Ehrlich – uczennica z PZS nr 3 w Wejherowie
w kategorii PIOSENKA
I miejsce: Maja Werczyńska – uczennica z PZS nr 1 w Wejherowie
II miejsce: Martyna Szyjkowska z PZS nr 3 w Wejherowie
III miejsce: Zespół „SPARKLES” z PZS nr 2 w Wejherowie
Wyróżnienie: Dominik Brzeziński- uczeń z PZS nr 4 w Wejherowie
Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Rada Rodziców przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie oraz Kancelaria Rachunkowa Gawin & Wojnowska Sp. z o.o.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Relacja z wydarzenia na fanpage Express Kaszebe