28 kwietnia 2023 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Dyrektor Katarzyna Bojke, Pani Starosta Gabriela Lisius, Grono Pedagogiczne, Uczniowie, Przedstawiciele Rady Rodziców, Rodzice abiturientów oraz zaproszeni goście.

 DSC2521

Cztery lata pracy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, zaowocowały wieloma sukcesami. Nagrodą „Sobieskiego” uhonorowano czworo uczniów – Klaudię Konkol, Izabelę Jelińską, Natalię Matejewską i Antoniego Jabłońskiego. Za wzorową frekwencję  nagrodzono Zofię Baranowską i Emilię Wiśniewską. Następnie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Maturzystów doceniono również za osiągnięcia sportowe, naukowe i artystyczne. Nagrody Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego otrzymali:

- Jan Pisała - Finalista XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. Marka Gajewskiego (zwycięstwo zapewniło mu wynik 100% na maturze z historii);

- Zuzanna Wójtowicz i Magdalena Różańska – za osiągnięcia związane z „Odyseją Umysłu”;

- Zuzanna Dębiec i Kinga Maksymiuk – za osiągnięcia literackie;

- Julia Budzis, Maksymilian Chojecki, Sofia Gawrylak, Julia Roksz, Wojciech Stanisławczyk, Liliana Wysocka – aktorzy Teatru Prawie Lucki;

- Oliwia Bisewska, Aleksandra Ciesielska, Daria Dampc, Zuzanna Dębiec, Laura Freitag, Zuzanna Jaskuła, Anna Kosznicka, Katarzyna Laskowska, Aneta Lademann, Kinga Maksymiuk, Małgorzata Różańska, Małgorzata Szyc, Amelia Wicka, Daria Wieczorek, Alicja Wiśniewska, Zuzanna Wójtowicz - artyści z grupy „Alchemia”;

- Robert Drywka, Antoni Jabłoński, Robert Formella, Adriana Fularczyk, Kacper Karbownik, Paweł Kurt, Remigiusz Laskowski, Bernadetta Landowska, Wiktoria Miotk, Grzegorz Mufel, Nikodem Nikrant, Julia Roksz, Jakub Sałata - za osiągnięcia sportowe;

- Amelia Ciskowska i Zofia Kamińska - za propagowanie idei niesienia pomocy i aktywną działalność w Szkolnym Kole PCK;

- Wojciech Stanisławczyk - za zaangażowanie w organizację wydarzeń bibliotecznych, promowanie czytelnictwa.

Prowadzący zadbali o szczególny nastrój, prosząc wyróżnionych o wpisanie się do Księgi Absolwentów.

Po tej części uroczystości nastąpiły podziękowania dla rodziców tegorocznych maturzystów za aktywną pracę na rzecz szkoły, dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego za wsparcie i zaangażowanie, a następnie rozdano uczniom pamiątkowe tarcze. Uhonorowano także ustępujący Samorząd Szkolny. 

Zwieńczeniem uroczystości był brawurowy występ aktorów ze Szkolnego Koła Teatralnego. Artyści w niezwykle humorystyczny sposób podsumowali czas nauki tegorocznych abiturientów, który obfitował także w wyzwania - pandemia, rozbudowa i modernizacja szkoły, nowa formuła matury. Występ utalentowanej wokalistki Mai wprowadził wszystkich w nostalgiczny nastrój. Radość i wzruszenie towarzyszyły zebranym. Na koniec nie mogło zabraknąć symbolicznego gestu i szkolnej tradycji - wyrzucenia czapek w górę i pamiątkowej fotografii. Teraz pozostaje już tylko życzyć abiturientom powodzenia na egzaminie dojrzałości!