23 maja 2023 roku klasa 1b udała się na wycieczkę edukacyjno - integracyjną do Fromborka. Grupa podążała śladami Mikołaja Kopernika  - lekarza. 

 IMG 20230523 125454 resized 20230529 121637101
 
Oprowadzani przez przewodnika, uczniowie zwiedzili  Muzeum Mikołaja Kopernika, w którym znajdowały się opisy i eksponaty prezentujące osiągnięcia astronomiczne i medyczne naukowca. Następnie wspięli się na Wieżę Radziejowskiego, skąd podziwiali panoramę miasta i Zalewu Wiślanego. Po chwili wytchnienia udali się do przepięknej gotyckiej Bazyliki Archikatedralnej. Ostatnim punktem programu był seans w Planetarium ukazujący ile już wiemy na temat wszechświata, ale i uzmysławiający, ile tajemnic pozostaje wciąż do odkrycia.
Wycieczka pomogła jeszcze lepiej zintegrować się uczniom, odpocząć od życia szkolnego, a także spędzić miło ze sobą czas. 
Jak na udaną wycieczkę szkolną przystało, nie zabrakło też wspólnego śpiewania w drodze powrotnej autokarem.

autokarem!