Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Synowieckiego, prezesa Gdyńskiej Firmy Radmor, klasa 1e wraz z członkami Szkolnego Koła Elektronicznego miała możliwość odwiedzenia tej firmy, cieszącej się ponad 75-letnią historią. Współcześnie Radmor, wchodzący w skład konsorcjum WB Group zajmuje się produkcją urządzeń łączności dla wojska, a jego sprzęt jest wykorzystywany w armiach wielu krajów nie tylko Europy, ale i całego świata.

2023.05.30. Radmor 8

 30 maja 2023 roku blisko 40-osobowa grupa uczniów zapoznała się z prezentacją bieżącej oferty produkcyjnej firmy, prowadzoną przez Pana Marka Cichowskiego, kierownika Biura Obsługi Klienta. W małym quizie można było sprawdzić swoją pamięć i wygrać atrakcyjne gadżety. Następnie zobaczyliśmy jak wygląda produkcja układów elektronicznych począwszy od ich montażu na obwodach drukowanych, poprzez składanie kompletnych urządzeń, po ich ostateczne testowanie. Widzieliśmy także część laboratoriów przeznaczonych do komercyjnych badań - w tym nowoczesną komorę antyodbiciową przeznaczoną do testowania urządzeń radiowych.

2023.05.30. Radmor 11

Opiekun SKE, Radosław Brunke bardzo dziękuje Pani Hannie Szklarskiej z Działu Kadr oraz Panu Danielowi Adamowskiemu, specjaliście z Biura Rozwoju firmy Radmor, za pomoc w zorganizowaniu tej wycieczki, dzięki której mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca w dużym nowoczesnym przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją elektroniki.