10 czerwca 2023 r. na lotnisku w Gdańsku przywitaliśmy naszych gości z Chorwacji i Niemiec. Rozpoczęliśmy Poland Week, czyli wymianę niemiecko-chorwacko-polską, realizowaną w ramach programu  Erasmus+.

Wylot Niemcy 17

Cały tydzień wypełniony był zwiedzaniem naszej pięknej okolicy oraz zajęciami, które łączyły biologię i matematykę. Naszym przyjaciołom z zagranicy pokazaliśmy Gdańsk i Westerplatte. We Władysławowie uczestniczyliśmy w zajęciach z ornitologii w Błękitnej Szkole. Podziwialiśmy także piękne widoki z latarni w Rozewiu oraz odwiedziliśmy Słowiński Park Narodowy. Ruchome wydmy zrobiły na naszych gościach ogromne wrażenie, a odważni wykąpali się w zimnym Bałtyku. W czasie dwudniowej wycieczki nocowaliśmy w Hotelu Mistal w Gniewinie, gdzie z chęcią korzystaliśmy z siłowni, basenu i strefy SPA. Odwiedziliśmy także Elektrownię Wodną w Żarnowcu, tam poznaliśmy zasady jej działania. Z naszymi gośćmi zwiedzaliśmy także Wejherowo i naszą szkołę, w której odbyły się warsztaty z genetyki i podstaw dziedziczenia cech. Dzięki pomocy bioinformatyka zebrane dane poddawaliśmy analizie statystycznej. Ostatniego dnia na spotkaniu, w którym uczestniczyła Pani Dyrektor Katarzyna Bojke oraz nasi rodzice, podsumowaliśmy wszystkie działania.
Za nami wyjątkowy tydzień, każdy dzień od rana do wieczora wypełniony był ciekawymi zajęciami. Nie było czasu na nudę! Każdy z nas indywidualnie pokazał naszym gościom Sopot, Gdynię i różne atrakcje Trójmiasta. Wierzymy, że uczniowie z Chorwacji i Niemiec wrócili do domów zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień! Poland Week poza nauką i zwiedzaniem stworzył nam szanse nawiązania wielu sympatycznych
znajomości, które pozostaną z nami na długo! Dziękujemy Pani Monice Antoniuk oraz Pani Dorocie Kuchanny-Ardigo’ za opiekę, oraz zorganizowanie naszym gościom i nam niezapomnianego tygodnia w Polsce. Dziękujemy bardzo naszym rodzicom, za możliwość goszczenia w naszych domach chorwackich i niemieckich przyjaciół oraz za przygotowanie poczęstunku z polskich potraw na spotkanie podsumowujące cały tydzień.

Zosia Łobażewicz 2e