16 września 2023 r. dwie drużny z naszej szkoły wzięły udział w pierwszej grze terenowej organizowanej przez Młodzieżowych Instruktorów Społecznych PCK w Wejherowie.

DSC 0508

Celem projektu była promocja wolontariatu czerwonokrzyskiego w szkołach oraz edukacja uczestników w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zwrócenie uwagi na przestrzeganie międzynarodowego prawa humanitarnego. Zainspirowanie uczestników do aktywizacji na rzecz honorowego krwiodawstwa. Uświadomienie młodzieży znaczenia zdrowego stylu życia. Gra oprócz celów edukacyjnych pozwoliła na rozwinięcie kreatywności umiejętności współpracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów.

Ponadto to była to dobra okazja do poznania topografii Wejherowa.  Drużyny musiały odwiedzić 10 punktów, rozlokowanych na terenia miasta, rozwiązać quizy lub wykonać  zadania na kreatywność. Za każde poprawne rozwiązanie otrzymywały określoną ilość punktów.  Na koniec zabawy punkty zostały podliczone i wyłoniono zwycięzców. Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Agata Bojka z 2f, Zofia Kowaczewić i Kacper Łukaśiewicz z 2a. Drugie miejsce zajęła również drużyna z  "Sobieskiego"  w składzie: Leon Ciapa i Magdalena Jarząbek z 2h, Paweł Lila z 4h  Zofia Lipska 1a oraz Emilia Nadolska z 2a.