W piątek 22.09.2023 r. uczniowie i grono pedagogiczne ruszyli do Parku Miejskiego, aby w aktywny sposób rozpocząć weekend.
W towarzystwie specjalnych gości Pani Starosty Gabrieli Lisius i Pana Michała Jelińskiego z Urzędu Miasta Wejherowa przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Otwarcia dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Bojke oraz Pan Artrur Śmielak, który był odpowiedzialny za organizację całości przedsięwzięcia wraz z pozostałymi nauczycielami wychowania fizycznego.

381794550 722346259937432 5729289494577109794 n

Po części oficjalnej, w rytmie muzyki ruszyliśmy do rozgrzewki, którą poprowadziła Pani Patrycja Światłowska. Pogoda i humory dopisywały. Następnie zgodnie z harmonogramem rozpoczęłą się część główna memoriału, czyli udział w biegu na dystansie 1000m, 15000m i 2000m w zależności od kategorii wiekowej. Zgodnie z ideą, którą propagował profesor Maciej Kantecki, liczy się dobre nastawienie, uśmiech, a nie styl, czy czas pokonania dystansu. Szeregi biegających zasilili uczniowie z pozostałych szkół wejherowskich, tzw “elektryk” i “samochodówka” wraz z opiekunami.
Kategoria Open dostarczyła najwięcej emocji. Silna grupa nauczycielska w zdecydowanej większości składająca się z kobiet postanowiła udowodnić, że sala lekcyjna, tablica i sztywny mundurek, to nie ich prawdziwe oblicze. Pot, rumieniec, satysfakcja i podziw ze strony uczniów towarzyszył zwycięzcom. Belfrzy po raz kolejny udowodnili, że “ciało pedagogiczne nie daje ciała”!
Imprezę zakończyły wspólne pląsy w rytmie belgijki. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy IV e, którzy zadbali o zaplecze imprezy i działania porządkowe.
Natomiast wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę, uśmiech, koleżeńską pomoc i postawę godną ucznia “ Sobieskiego”.
Do zobaczenia za rok!!!
 

Agnieszka Wiktor

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia przygotowaną przez TV Kaszuby.

Agnieszka Wiktor