W środę 19 września 2023 r. miłośnicy fantastyki mieli okazję spotkać się ze specjalistą zajmującym się tenomenem tego gatunku. W Powiatowej Bibliotece Publicznej prelekcję na temat "Dwie Genezy o historii literackiej i filmowej SF" wygłosił pan Jan Plata-Przechlewski.

MicrosoftTeams image 69

Zaproszony gość z wykształcenia pololonista, z zamiłowania twórca komiksów pochodzi z Wejherowa i specjalizuje się głównie w literackiej i filmowej fantastyce. Swoje teksty publikuje na łamach Informatora Gdańskiego Klubu Fantastyki, którego jest również redaktorem naczelnym (klubowy pseudonim: PiPiDżej). 

Nasi uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii literackiej fantastyki oraz konwencji science fiction w filmie. Dla fanów opowiadań, książek i filmów o tematyce fantastyczno-naukowej było to niezwykłe przeżycie. Tematyka prelekcji i ciekawy sposób jej przeprowadzenia spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie miłośnicy fantastyki znajdą ostatnie numery Informatora Gdańskiego Klubu Fantastyki.