Nauczyciel bibliotekarz - Monika Wawrzyniak -  brała udział w kursie językowym w Reykjaviku. Organizatorem kursu na Islandii była firma szkoleniowa PSM Erasmus Plus. 

Isla

Podczas 35 - godzinnego kursu doskonaliłam znajomość języka angielskiego oraz poznałam innowacyjne metody uczenia się.  Zajęcia pozwoliły na rozwój moich kompetencji językowych w czterech obszarach: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie, ze szczególnym naciskiem na komunikację. 

W kursie uczestniczyli nauczyciele z Hiszpanii, Węgier, Czechy, Polski, a nawet z  Wyspy Reunion położonej na Oceanie Indyjskim. Różnorodność kulturowa uczestników była doskonałą płaszczyzną wymiany doświadczeń oraz nawiązania znajomości.

Podczas tygodniowego pobytu (23.07-29.07.2023 r.) wraz z koleżankami: Magdaleną Lassmann (nauczyciel biologii) i Agnieszką Wiktor (nauczyciel wychowania fizycznego) przekonałam się na własnej skórze o pięknie i wyjątkowości "Krainy Ognia i Lodu". Podróżując wynajętym samochodem zwiedzałam najatrakcyjniejsze, najbardziej „klasyczne” miejsca Islandii: wulkany, wodospady, zatoki lodowcowe, gejzery, ale także poznałam kulturę i historię tego kraju.

Udział w mobilności rozwinął moje kompetencje komunikacyjne, zwiększył poczucie własnej wartości, sprawczości, a przede wszystkim tego, że wiara w siebie jest najważniejsza. Erasmus to przygoda jedyna w swoim rodzaju.

 Monika Wawrzyniak