W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 26 września 2023 roku, nasza szkoła przyłączyła się do tego międzynarodowego święta. Jego celem jest zachęcanie młodych Europejczyków do nauki języków obcych, a także do znajdywania zalet różnorodności językowej i kulturowej.

 MicrosoftTeams image 96

W obchody zaangażowała się cała społeczność szkolna, a w szczególności klasy pierwsze. Uczniowie przygotowali stoiska, na których prezentowali symbole oraz różnorodne smakołyki typowe dla kuchni danego kraju. Najważniejsze jednak były liczne quizy językowe, dzięki którym nasza młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. W tym roku uczniowie przygotowali stoiska takich krajów jak Finlandia, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Dania oraz Chorwacja. Po raz pierwszy swoje stoisko kulturowe, pełne smakołyków i zabaw językowych przygotowała nasza młodzież pochodząca z Ukrainy. Okazało się, że wydarzenie to pozwoliło im się poznać i zintegrować, ponieważ na co dzień nie mają możliwości spędzenia tak dużo wspólnego czasu.
Oprócz wspomnianych stoisk, w tym dniu tradycyjnie pani Dominika Serowy przeprowadziła Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla reprezentantów klas pierwszych. Uczniowie odpowiadali grupowo na pytania przygotowane w formie multimedialnej z dziedziny geografii, historii, kultury i ciekawostek językowych dotyczących Wielkiej Brytanii. Z kolei pani Natalia Kilińska wraz z klasą trzecią przygotowała interesujące quizy językowe dla klas drugich.
Nasze drogie panie z biblioteki: Beata Geffroy oraz Monika Wawrzyniak przygotowały stoisko „bookcrossing” zasilone pozycjami literackimi oraz podręcznikami otrzymanymi od naszych nauczycieli języków obcych. Młodzież mogła wybrać dla siebie różnorodne książki o szerokiej tematyce, napisane w kilku językach obcych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje tego wydarzenia!