Inicjatywa #ErasmusDays2023 pod hasłem „6 days to make Europe shine!” ruszyła w poniedziałek 9 października 2023 r. To już siódma edycja i tym razem nasza szkoła po raz pierwszy postanowiła wziąć w niej aktywny udział.

Jedną z atrakcji, która czekała uczniów, było spotkanie z uczestnikami programów Erasmus+ realizowanych w naszej placówce. Klasy pierwsze i drugie mogły dowiedzieć się o efektach mobilności i kursów od swoich rówieśników, nauczycieli i Pani Dyrektor Katarzyny Bojke. Uczniowie wysłuchali prezentacji przedstawiających korzyści płynące z różnorodnych wyjazdów: nastawionych na poznawanie kultury, języka, promujących sport i zdrowy tryb życia oraz kursów metodycznych dla nauczycieli. Wydarzenie zwieńczył panel dyskusyjny, który odpowiedział na najczęściej zadawane pytania dotyczące mobilności oraz przedstawił osobiste doświadczenia uczestników programu Erasmus+. Nie obyło się też bez krótkiego quizu, podczas którego zgromadzeni uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą o projekcie. Została udostępniona także fotobudka przyozdobiona erasmusowymi logotypami.
Włączenie się do akcji #ErasmusDays pozwoliło na przybliżenie uczniom naszej szkoły założeń i zalet programu, zachęciło do brania udziału w projektach, poznawania nowych kultur i ciągłego zdobywania wiedzy.

Julia Dziegelewska 3c