W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu Języka Angielskiego TED. Dzięki niemu uczniowie klas dwujęzycznych mogli pokazać jakie umiejętności zdobyli podczas nauki na tym profilu oraz udowodnić, że warto uczyć się języka angielskiego.

IMG 2364n

Młodzież miała wybrać wartość najbliższą ich sercu, która jest reprezentowana przez naszą szkołę - taką jak życzliwość, wsparcie, sumienność czy akceptacja. Konkurs TED odbywał się podczas Dni Otwartych I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Miał zachęcić ówczesnych uczniów klas ósmych z powiatu wejherowskiego do dołączenia do klasy ekonomicznej dwujęzycznej. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży, stąd też opiekunowie projektu Tomasz Lesner oraz Magdalena Skuza zgłosili szkołę do międzynarodowego programu edukacyjnego, który umożliwi współpracę ze znaną na całym świecie platformą edukacyjną Ted-Ed.

Czym jest Ted-Ed? To przedsięwzięcie, które pozwala ludziom dzielić się swoimi, często innowacyjnymi, pomysłami, doświadczeniami, pasją oraz wiedzą. Jego celem jest, aby ludzie zajmujący się różnymi dziedzinami (np. technologią, modą) czy biznesem mogli się spotkać i wspólnie inspirować do działania oraz rozwoju.

1 sierpnia zyskaliśmy akredytację z programu TED-Ed i w roku szkolnym 2023/24 zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w pierwszej międzynarodowej edycji konkursu! Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie mogą poćwiczyć umiejętność biegłego posługiwania się językiem angielskim przed publicznością i wypowiadania się na ważne lub abstrakcyjne tematy. Jest to również niezwykła okazja do poznania nowych osób i wystąpienia na arenie międzynarodowej.

Joanna Dobke