Październikowe wydarzenie dedykowane miłośnikom książek ma miejsce w naszej szkole  już po raz trzeci.

„Przerwa na czytanie” stanowi jedną z form promowania czytelnictwa w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

IMG 20231027 WA0002

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Materiały informacyjne dotyczące przebiegu wydarzenia zostały przesłane wychowawcom, którzy w porozumieniu z zespołem klasowym opracowali najbardziej odpowiadającą uczestnikom formułę. Czytanie zostało w naturalny sposób wplecione w szkolną codzienność. Było spontaniczne, niosło chwile wytchnienia, relaksu, wzajemnej możliwości rekomendacji tytułów i autorów.

Wszyscy zaangażowani obejrzeli także krótki materiał filmowy zatytułowany „Obejrzyj, a nigdy nie przestaniesz czytać”. Pierwsze słowa lektora to:

„Gdyby ludzie wiedzieli, jak bardzo czytanie książek zmienia nasze mózgi(zmienia w jak najlepszym tego słowa znaczeniu), statystycznego Polaka nie dałoby się oderwać od książek”.

Na zdjęciach dokumentujących przebieg „Przerwy na czytanie” możemy zobaczyć cieszące się sporym zainteresowaniem uczniów tak zwane „BOOKFLIXY” – tablice prezentujące polecane przez młodzież tytuły książek.

Dziękujemy za udział w akcji wszystkim zaangażowanym!

Życzymy, abyście może nawet codziennie potrafili znaleźć choć krótką chwilę na czytanie.