W dniach 29-30 listopada 2023 roku na obiektach sportowych PZS nr 4 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Rywalizacja toczyła się systemem - każdy z każdym - na przestrzeni dwóch dni. Każdego dnia turnieju zespoły rozgrywały po dwa spotkania, dozując emocje, gdyż rywalizacja nabierała tempa i stała na wysokim poziomie.

IMG 20231130 124421

Po serii spotkań, które odbyły się pierwszego dnia, wyłoniły się zespoły, które, będą rywalizowały o medale. Decydujące pojedynki dotyczyły zespołów : Samochodówki, Redy i Sobieskiego. Jako pierwszy i najważniejszy mecz turnieju pomiędzy zainteresowanym dotyczył reprezentacji gospodarzy - Samochodówki i Sobieskiego. W pierwszej połowie delikatną przewagę, maksymalnie dwu - trzy bramkową osiągnął zespół samochodówki. Chłopcy z Sobieskiego nie poddali się, grali z bardzo dużym zaangażowaniem w obronie i polotem w ataku. W połowie drugiej części spotkania na tablicy wyników widniał remis i rywalizacja toczyła się bramka, za bramkę do ostatniego gwizdka, choć zespół z Sobieskiego był bliski zwycięstwa w regulaminowym czasie gry, gdyż ostatni rzut był oddany równo z syreną , ale piłka nie przekroczyła linii bramkowej , przed upływem czasu, mecz zakończył się wynikiem 15:15. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tej swojego rodzaju loterii lepszy okazał się zespół Sobieskiego, wygrywając po serii rzutów karnych 5:3. Po meczu przerwy nasi reprezentanci ponownie wybiegli na boisko mierząc się z zespołem z Redy, który walczył o jak najlepszy wynik. Mecz przebiegał w dobrej atmosferze, Sobieski miał swój kryzys, który pozwolił na zniwelowanie przewagi do jednej bramki 11-12, lecz później wszystko wróciło “do normy”, nasz zespół poprawił skuteczność i pewnie wygrał 17:11. zdobywając złote medale - drugie miejsce zajęli gospodarze - Samochodówka, trzecie zespół z Redy. Ciąg dalszy rywalizacji nastąpi w najbliższy wtorek 5.12, również na Hali Sportowej w Samochodówce, odbędzie się półfinał wojewódzki, zapraszamy do kibicowania.