Dnia 28 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej. Celem konkursu było m.in. promowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej, rozwijanie umiejętności sceniczno-wokalnych, a także wymiana doświadczeń muzycznych.

11 35

Udział wzięli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, Powiatowego Zespołu Szkół im. Maurycego Mochnackiego w Redzie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi, I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, którzy łącznie zaprezentowali 21 utworów muzycznych.
Uczniowie rywalizowali w ramach dwóch kategorii tematycznych: piosenka musicalowa i piosenka filmowa. Laureatami konkursu zostali:
- kategoria tematyczna: piosenka musicalowa
1. Dorota Pałasz (PZS nr 4 w Wejherowie)
2. Paulina Grębowicz (PZS 1 w Wejherowie)
3. Martyna Szyjkowska (PZS 3 w Wejherowie)
- kategoria: piosenka filmowa
1. Oliwia Klawikowska i Nikodem Bladowski (PZS nr 1 w Wejherowie)
2. Radosław Jurskiewicz (PZS w Redzie)
3. Marta Yankevytch (PZS nr 2 w Rumi)
- wyróżnienie: Weronika Grabowska (PZS 4 w Wejherowie)

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia: Laura Powalska, 3c