W dniach 04.12.2023 – 09.12.2023 15 uczniów z klas 4a, 4e, 4f, 4g i 4h wraz z opiekunami: Agnieszką Ostrowską oraz Tomaszem Lesnerem wzięło udział w seminarium międzynarodowym Europäische Akademie Otzenhausen w Niemczech.

received 1874401959656622.jpeg

Głównym celem seminarium było nowe spojrzenie na wspólną przeszłość historyczną pomiędzy państwami, z których pochodzili uczestnicy projektu: z Francji, Niemiec i Polski. Kolejnym zadaniem młodzieży była próba nakreślenia wspólnego mianownika przyszłości wszystkich mieszkańców Europy, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości kulturowej swojego kraju.
Ważnym punktem seminarium było zwiedzanie miejscowości Schengen, gdzie zostało podpisane porozumienie w sprawie likwidacji przejść granicznych pomiędzy pierwszymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz wizyta w muzeum, gdzie uczestnicy projektu mieli możliwość oglądania wystawy poświęconej temu wydarzeniu. Następnie udaliśmy się do Luksemburga, gdzie młodzież uczestniczyła w grze miejskiej zwiedzając urokliwe miejsca Luksemburga.
Ostatniego dnia nastąpiła ewaluacja i podsumowanie całego projektu seminarium.
Do zobaczenia w następnym roku. 😊