Prawdopodobnie każdy z nas czeka z niecierpliwością na święta Bożego Narodzenia – dlatego korzystając z tej okazji w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki, które z pewnością rozbudziły w nas magię świąt.

MicrosoftTeams image 2024 01 03T153027.001

Wspólnie udekorowaliśmy choinki, które pojawiły się na korytarzach. A dzień 06.12 obfitował w trzy interesujące wydarzenia! Pierwszym z nich był Konkurs Wiedzy o Piosence Świątecznej. Dwóch reprezentantów każdej z klas brało udział w quizie, w którym sprawdzane były umiejętności językowe (m.in. język angielski, hiszpański czy niemiecki), a także ogólna wiedza o piosenkach świątecznych z całego świata. Najlepsze trzy pary otrzymały nagrody! Odbył się również kiermasz przepysznych ciast przygotowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło PCK we współpracy z SIM PCK Wejherowo. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów z powiatu wejherowskiego. Samorząd Uczniowski również przygotował konkurs – który tym razem polegał na wyłonieniu klasy, w której najwięcej osób ubrało czerwone ubrania lub tematyczne świąteczne sweterki, czapki lub opaski świąteczne. Trzy zwycięskie klasy dostały słodkie nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział w tych przedsięwzięciach, które nie tylko sprawiły radość, ale także zintegrowały naszą społeczność szkolną i umożliwiły pomoc naszym seniorom!

Paweł Kankowski 3c