Czyniąc zadość wieloletniej tradycji „Sobieskiego” w czwartek oraz piątek (21 i 22 grudnia 2023 r.) przed świętami w auli naszego liceum odbyło się wspólne kolędowanie. Nauczyciele i uczniowie śpiewali utwory dawne i współczesne, zapisane w historii kolędy i niedawno powstałe pastorałki. Wszystkie wykonania urzekły oryginalnymi aranżacjami i interpretacjami. Niezwykłym wydało się także spotkanie dyrekcji szkoły, nauczycieli, nauczycieli seniorów, pracowników szkoły oraz uczniów. Ukazało bowiem wyjątkową więź łączącą pokolenia, z której słynie nasze liceum.

DSC 0786

Kolędy i pastorałki wpisane zostały w scenariusz razem z filmikami animowanymi opowiadającymi o samotności współczesnego człowieka i o jego poszukiwaniu sensu. Cisza i skupienie odbiorców wywołane muzyką i słowem były odbiciem stanu emocji i wrażliwości odbiorców. Wszyscy uniesieni atmosferą Bożonarodzeniowego cudu poddali się magii uroczystości, by później w salach lekcyjnych wraz z wychowawcami oraz nauczycielami dzielić się radością jak opłatkiem, obdarowywać się upominkami, rozmawiać, życząc sobie spokojnych świąt i do siego roku.