W dniach 18-19.01. 2024 na hali widowiskowo-sportowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Futsalu Chłopców. Do rywalizacji przystąpiła rekordowo wysoka liczba uczestników – 11 zespołów. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, w których pojedynki toczyły się systemem – „każdy z każdym”.

IMG 20240119 131308

Do kolejnego dnia rywalizacji awans uzyskiwały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy z zaliczeniem meczu grupowego. Nasi reprezentanci w pierwszym dniu rywalizowali z rówieśnikami z Redy i II LO z Rumi. Po dużej dramaturgii chłopcy przegrali pierwszy mecz z Redą 2:3, nie mniej emocji dostarczył pojedynek z II LO z Rumi, tym razem wygrany 3:2. Uzyskane wyniki pozwoliły awansować do finałów rozgrywek. Finały były rozgrywane w tym samym kluczu jak pojedynki grupowe. Nasi reprezentanci rozpoczęli zmagania finałowe od pojedynku z PZS nr 3 – zwycięstwo 1:0, kolejnym rywalem był PZS nr 4 – również zwycięstwo 1:0, następny mecz graliśmy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Gniewina – przegrana 0:2, w ostatnim meczu z PZS nr 2 - odnieśliśmy cenne zwycięstwo 1:0. Wynik ten zapewnił nam już medal, o kolejności medalistów decydował ostatni mecz turnieju, mecz SMS – PZS nr4. Po wygranej SMS, który wygrał całą rywalizacje, ostatecznie nasz zespół PZS nr 1 w Wejherowie, zajął drugie miejsce, trzecie miejsce zajęła reprezentacja PZS nr 4 w Wejherowie. Zespół podczas rywalizacji wykazał się dużą dojrzałością, odpornością na stres i konsekwencją w grze, nie dał się sprowokować do nieczystej gry. Chłopcy wykazali duży hart ducha i charakter, za co im bardzo dziękuję.
Skład: Mikołaj Syrewicz 3b, Paweł Ptach 3e, Dariusz Domski 4h, Marceli Śmielak 4e, FilipTeleszewski 2c, Olaf Roppel 2d, Maciej Kitowski 2d, Mikołaj Swobodziński 2b, Kazimierz Bojka 1f,Michał Pruc 2a .

Opiekunami zespołu byli – Beata Lenz i Artur Śmielak