Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż nasza placówka została wyposażona w Defibrylator AED, dzięki któremu podniesiono standardy bezpieczeństwa uczniów i pracowników naszej szkoły.

Image 8

Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator (AED) to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Jest on stosowany najczęściej w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia – jest to urządzenie medyczne, którego zadaniem jest wyciszenie migotania komór serca i dzięki temu, usystematyzowanie jego rytmu. Jego ideą jest  prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba bez przygotowania medycznego.

14.02.2024 r. wszyscy nasi pracownicy zostali przeszkoleni do bezpiecznej obsługi tego urządzenia.