W dniu 19.02.br. Molly Astarita, stypendystka Fulbrighta, już po raz trzeci przeprowadziła w naszym Liceum warsztaty językowo-kulturowe i to aż z pięcioma klasami. Przypomnijmy, iż poprzednio, w czerwcu 2023r. poprowadziła zajęcia m.in. na temat amerykańskiego systemu edukacji, a także popularnych sportów i posiłków. A w grudniu zeszłego roku przedstawiła w czasie spotkania na Zoomie bożonarodzeniowe tradycje świąteczne w USA.

 

IMG 20240221 WA0020

 

Tym razem, Molly opowiedziała nam o różnych świętach i tradycjach odbywających się w lutym w USA, m.in. o Dniu Świstaka (Groundhog Day), w którym przepowiada się szybsze lub wolniejsze nadejście wiosny, Walentynkach i Dniu Roku Przestępnego (Leap Day 29.02). Molly podzieliła się z nami opowieściami o tym, jak spędza ten czas w swoim gronie rodzinnym, a potem przyszedł czas na dyskusję i intrygującą cyfrową grę planszową o roli i wartości różnych rzeczy w życiu.

Jesteśmy wdzięczni Molly za jej ciekawe prezentacje i wspieranie nas w rozwijaniu kompetencji językowo-kulturowych!

 Tymczasem zachęcamy do obserwowania strony Fundacji Fulbrighta: (Fulbright Poland) oraz portalu informacyjnego o studiach w USA: (Education USA).