Parafrazując słowa Juliusza Cezara, można powiedzieć: Pojechaliśmy. Zobaczyliśmy. Wiele się nauczyliśmy - tak najkrócej można napisać o naszej wizycie na wystawie „Body Worlds.

MicrosoftTeams image 2024 03 15T100217.767

Kiedy dotarliśmy na miejsce, czekał na nas przewodnik, student fizjoterapii GUM, który omówił każdy eksponat. Dzięki temu mogliśmy zapoznać się z tym, co nas naprawdę interesuje, anatomię człowieka. Dzięki 160 eksponatom, które pokazywały niezwykłość ludzkiego ciała w ruchu i spoczynku, mogliśmy porównać zdrowe i chore narządy oraz poznać przyczynę choroby oraz sposób jej zwalczania .

Wycieczka ta pokazała nam doskonałość ludzkiego organizmu oraz ułatwiła zrozumienie, jak działają poszczególne narządy w naszym organizmie i jak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie każdego z nich.

Julia Zegzuła, klasa 1 g