W dniu 15 marca 2024 roku w naszym Liceum odbyły się wiosenne warsztaty artystyczne, w których udział wzięło 12 uczniów.

47

 

 

Dwugodzinne warsztaty rozpoczęłly się ciekawymi zajęciami integracyjnymi poprowadzonymi przez panią Celinę Dawidowską. Przebiegły one w miłej atmosferze. Umożliwiły uczniom lepsze poznanie samych siebie i wzajemnych zainteresowań. Następnie, wcześniej wykonane prace, młodzież samodzielnie oprawiła i przygotowała do rozmieszczenia na ścianie świetlicy. Podkreślić należy, że wspólna była też decyzja co do wyboru prac eksponowanych w Galerii. Obrazy wprowadziły ożywczy i promienny nastrój w Galerii Uczniowskiej.

Uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością, a co najważniejsze, z zadowoleniem obejrzeli rezultaty swoich artystycznych poczynań, gdy pięknie oprawione zawisły na ścianie w świetlicy szkolnej.

Oto kilka słów od autorów obrazów:

Weronika: “Uwielbiam fotografować różne rzeczy, widoki. To mnie uspokaja i pozwala pokazać świat tak jak ja go widzę”.

Michalina: “Swój czas spędzam twórczo rysując, malując. Sprawia mi to przyjemność i pozwala rozwijać swoje umiejętności, uczyć na błędach. Gdy tworzę coś nowego, uczę się cierpliwości oraz skupienia. Swój czas wolę spędzać tworząc coś nowego niż „siedzieć” w internecie i mieć na sumieniu, że go marnuję. Najbardziej lubię pracować tylko i wyłącznie ołówkiem bądź długopisem malując przyrodę, zwierzęta czy pojedyncze ciekawe elementy”.

Hania: "Nuda to główna motywacja do tworzenia moich rysunków. Nie ograniczam się do jednej metody gdyż tworzę na płótnie, papierze, a niedawno zasmakowałam też grafiki cyfrowej. Moje obrazy większościowo przedstawiają portrety wymyślonych postaci. Mimo już wielu lat ćwiczeń dalej staram się brnąć w świat obrazów i polepszać swoje prace."

Agata: "Rysowanie mnie relaksuje, a prace, które tworzę mogą cieszyć innych. Niedawno zaczęłam tworzyć prace w kolorze, dzięki czemu mogę pokazać piękno kwiatów i zwierząt. Moje prace powstają nagle, gdy znajdę czas lub mam wenę. Eksponowane w Galerii ptaszki powstały przez przypadek, ponieważ z okien domu często mogę obserwować wróbelki. Wiosna każdemu kojarzy się z krokusami i przebiśniegami, a przecież jest wiele innych pięknych kwiatów, takich jak kwiaty wiśni”.

Agnieszka: „Jeżeli chodzi o fotografie i moje ostatnie prace to wyszły bardzo spontanicznie. Nigdy nie wiesz, kiedy będzie idealny moment. Uważam, że warto się skupiać na tym, co nas otacza, znaleźć wyjątkowe chwile I je upamiętnić chociażby przez zdjęcie”.

Tymek: “Ostatnio uczestniczyłem w projekcie „Erasmus+” w wymianie do Elche i Alicante w Hiszpanii. Nadarzyła się idealna sytuacja do uwiecznienia tych pięknych widoków i klimatu na zdjęciach. To miejsce bardzo mnie poruszyło i zadziwiło ilością palm, ale także krajobrazem morskim otoczonym górami. Bardzo lubię robić zdjęcia, ponieważ później wzbudzają one piękne i miłe wspomnienia z udanych chwil w życiu.”

Beata: „Spędzanie czasu twórczo i kreatywnie, jak na przykład rysowanie, bardzo mnie relaksuje. Mogę wyrazić siebie lub pokazać, czym interesuję się w danym momencie. Moje prace wyglądają trochę jak „wyjęte” z anime – takim stał się po prostu mój styl. Lubię rysować i myślę, że to idealna forma, aby każdy mógł wyrazić siebie – nawet, jeśli mu to od razu nie wychodzi”.

 Uczestnikom warsztatów gratulujemy weny twórczej i zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia naszych wiosennych prac w Galerii Uczniowskiej!

                                                                                                                                                                                                                                                       Marta Aleksandrowska z 4G