21 marca 2024 r. w “Sobieskim” witaliśmy, nie tylko wiosnę, ale przede wszystkim nasze przyszłe Koleżanki i Kolegów ze szkół podstawowych naszego powiatu, ponieważ jak co roku tego dnia organizujemy Dzień Otwarty. Chcieliśmy pokazać Gościom szkołę, ale zależało nam nie tyle na zaprezentowaniu budynku, ile przybliżeniu tego, co będą poznawali, wybierając określony profil klasy.

zdj 11

Wszystkich witała Para Królewska, czyli Marysieńka i Sobieski, a potem zaczynała się “wycieczka” po szkole. Nasi obecni Uczniowie pod czujnym okiem Nauczycieli przygotowali konkursy przedmiotowe, oczywiście z nagrodami! Były wulkany piany, doświadczenia “wątrobowe”, prezentacje i pokazy urządzeń skonstruowanych przez informatyków. Jednych zaciekawiły fachowe pokazy pierwszej pomocy, a innych artystyczne występy naszych solistów i zespołów muzycznych.
Oj działo się, działo! A najważniejsze, że Goście wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni, niektórzy nawet wracali i chcieli: jeszcze raz.......
Mamy więc nadzieję, że widzimy się we wrześniu!