W dniu 4.04.2024 w Parku Wejherowskim im. Adama Majkowskiego odbyła się Powiatowa Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów w kategorii dziewcząt i 7 zespołów w kategorii chłopców. Obie kategorie pokonywały dystans około 1150 m. 

IMG 20240404 WA0000

Jako pierwsze do zmagań przystąpiły dziewczęta po bardzo dobrym starcie i mądrym rozłożeniu sił na dystansie i mocnym finiszu nasze dziewczyny z Sobieskiego zajęły bardzo wysokie miejsca , co  w klasyfikacji zespołowej dało nam najlepszy wynik. Nasze reprezentantki zajęły w klasyfikacji drużynowej I miejsce, zdobywając złote medale, tym samym będą reprezentowały Szkołę i Powiat Wejherowski w Finale Wojewódzkiej Licealaidy, która odbędzie się w Gdyni 12.04.2024. Drugie miejsce zajął zespół Samochodówki, trzecie zespół z Redy. 
Skład: Iga Ulatowska 3e, Zofia Sądej 1c, Zuzanna Drechnowicz 2h, Kinga Bielik 2d, Michalina Tomaszewska 2c, Małgorzata Brzozowska 1c, Paulina Wasiek 4f - trener P. Światłowska , A. Śmielak

Po skończonej rywalizacji dziewcząt , do walki przystąpili chłopcy, którzy również po bardzo dobrym biegu , po podliczeniu poszczególnych pozycji nasi reprezentanci zajęli II miejsce - zdobywając srebrne medale,  uznając wyższość zespołu z Samochodówki, a wyprzedzając zespół Elektryka. 
Skład: Filip Teleszewski 2c, Franciszek Pleger 1e, Dominik Karsznia 2b, Aleksander Józefczyk 2a, Leon Ciapa 2h, Maciej Kitowski 2d, Mateusz Baranowski 3e - trener A. Śmielak