Dnia 06.04.2024 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie odbył się etap rejonowy Mistrzostw PCK. Naszą szkołę reprezentowała debiutująca drużyna w składzie: uczennice z klas 1b - Maja Kubisiak, Martyna Klawikowska, Paulina Paluch oraz Emilia Rachańska, 1c - Zofia Sądej i 2c - Klaudia Rek.

 ZawodyPCK2024 762 of 807

Mistrzostwa zorganizowano w dwóch równoległych kategoriach: szkół podstawowych klas 7 - 8 oraz szkół ponadpodstawowych. Nasze dziewczyny miały wykonać dwanaście różnych zadań - udzielić pomocy w dwunastu zagrażających życiu sytuacjach. W kategorii szkół ponadpodstawowych startowało osiem drużyn. Opiekunem była Pani Monika Wawrzyniak, nauczyciel EDB w naszej szkole.

Udzielenie pierwszej pomocy to obowiązek każdego obywatela. Jesteśmy dumni, że młodzi ludzie tak profesjonalnie angażują się w działania, które ratują ludzkie życie. 

Aleksander Kazimierczyk, kl. 1a

Oto kilka refleksji uczennic po konkursie:

"Uważam, że konkurs był bardzo dobrze zorganizowany. Była super atmosfera oraz mili ludzie. Bardzo się cieszę że mogłam w tym uczestniczyć i pogłębić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy".

Emilia Rachańska, kl. 1b

"Wszystkie świetnie się bawiłyśmy przygotowując się do konkursu. Dużo się nauczyłyśmy o pierwszej pomocy i napewno będziemy poszerzać naszą widzę".

Weronika Hapka, Paulinka Paluch, Martyna Klawikowska, Maja Kubisiak kl. 1b