21 marca 2024 r. podczas Dnia Otwartego odbył się Szkolny Przegląd Wystąpień Publicznych TED Ed Student Talks. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wygłosić przemówienia o tematach, które ich interesują i pobudzają do myślenia. 

IMG 3951

Od formuły 1, przez Boga, manipulacje, muzykę, miłość, Star Wars, aż po podróże nawiązujące między innymi do szkolnych projektów Erasmus+. Tematy prezentacji były różne, ale wszystkie miały wspólny mianownik - były wygłaszane w języku angielskim. Warto wspomnieć, że dwie osoby zakwalifikowały się do udziału w konkursie organizowanym przez TED, międzynarodową organizację promującą sztukę wystąpień publicznych. Oldze Królak i Nikodemowi Bladowskiemu życzymy powodzenia w dalszych działaniach, a pozostałym uczestnikom gratulujemy przede wszystkim odwagi oraz zaawansowanej znajomosci języka angielskiego. Dla wszystkich było to budujące przeżycie, na długo zapadające w pamięci.