Dnia 3 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie miało miejsce ślubowanie pierwszoklasistów, zabrzmiały również słowa hymnu narodowego.

08

 Poczet sztandarowy wprowadziła nowa wicedyrektor, pani Marzena Skrzynecka, a wszystkich uczniów przywitała gorąco przyjęta nowopowołana dyrektor szkoły, pani Katarzyna Bojke. Jej przypadł również zaszczyt przedstawienia pozostałej kadry kierowniczej - wicedyrektor Anny Joachimiak i Anny Wojnałowicz. Na ich ręce gratulacje złożył gość honorowy, etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego, pan Wojciech Rybakowski, który życzył powodzenia całej społeczności szkolnej.

Rozpoczęcie roku szkolnego jak zwykle łączy się z wspomnieniem tragicznych wydarzeń związanych z wybuchem II Wojny Światowej. Również przedstawiciele naszej szkoły wraz z sztandarem, pocztem sztandarowym i sprawującym nad nim pieczę, panem Arturem Śmielakiem, uczcili tę rocznicę pierwszego września podczas uroczystości przy obelisku upamiętniającym żołnierzy I Morskiego Pułku Strzelców, poległych w obronie Wybrzeża w 1939 roku.

Dyrektor szkoły Katarzyna Bojke wraz z pocztem sztandarowym oraz panią Ewą Miziarską reprezentowały szkołę podczas wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.