Rafał Dębski za książkę „Wyprawa” został laureatem nagrody Gryf Literacki 2018.

Uroczysta gala odbyła się 21 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. W tym roku do nagrody nominowano 33 pozycje wydawnicze.

V5q8K6u8e0o0J165P5o3o2x4o5j3e2q0 sw

 

Wyróżnienie przyznała Kapituła Konkursu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

Nagrodę główną wręczyli laureatowi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Bóg daje talent, a człowiek korzysta z niego albo nie – powiedział odbierając główną nagrodę Rafał Dębski. - Ja skorzystałem. Chciałbym bardzo podziękować za nagrodę tym bardziej, że jest to mój debiut literacki, jeżeli chodzi o powieść dla młodzieży, który został zauważony.