Po raz kolejny pierwszego dnia wiosny odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego Dzień Otwarty. W tym roku był on szczególny, ponieważ oprócz gimnazjalistów, mury naszej szkoły odwiedzili również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych.

 dsc2390

Wszyscy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, ale oprócz tego czekało ich sporo atrakcji, gdyż uczniowie naszego liceum wraz z nauczycielami przygotowali dla swoich przyszłych kolegów min: doświadczenia biologiczne, fizyczne i chemiczne -- można było nawet nabyć „wyprodukowane” w „Sobieskim” kosmetyki. Nasi licealiści opowiadali o wymianach z młodzieżą z Włoch, a także o wyjazdach do Włoch, Hiszpanii i Niemczech w ramach programu Erasmus + „Working in Europe: Europolitan Ways into the Future”. Na sali gimnastycznej zwiedzający mogli obejrzeć pokazy gimnastyczne oraz mecze piłki siatkowej. Dodatkowo gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli zapoznać się z działalnością szkolnego Teatru „Prawie Lucki” oraz działaniami podejmowanymi przez Klub Europejski, Szkolne Koło Caritas, drużynę Pierwszej Pomocy oraz Koło Języka Kaszubskiego. Wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu SOG, który występował na deskach szkolnej auli.  W tym dniu naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością włodarze Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Garbrielą Lisius, wicestarostą Jackiem Thielem, członkiem zarządu Ludwikiem Zegzułą, a także naczelnikiem Wydziału Edukacji Mirosławem Lademannem.  Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny będzie dla naszych przyszłych uczniów równie atrakcyjny i ciekawy jak tegoroczny Dzień Otwarty.