Na zaproszenie biblioteki szkolnej, gościliśmy po raz drugi panią Ewę Cichocką ,znaną dziennikarkę, autorkę relacji podróżniczych, publikowanych m.in. w" „Gazecie Wyborczej", „Rzeczpospolitej", „Poznaj Świat", Wirtualnej Polsce.

cichocka

Nasz gość uwielbia wyspy, wulkany i odkrywanie własnych szlaków. Pisze, fotografuje i gotuje. Zafascynowana jest Sycylią i Żuławami, które na przemian eksploruje od lat.
„POLAK TU BYŁ czyli Sycylia śladami polskich artystów” to tytuł zarówno prezentacji multimedialnej, jak i wystawy fotografii Ewy Cichockiej. Pokaz jest relacją z kobiecej wyprawy na Sycylię, którą patronatem objęła m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. "Artystyczna trasa" po Sycylii była zaprezentowana podczas KOLOSÓW w Gdyni i na festiwalu "Podróżnicy" w Bydgoszczy, a wystawy fotograficzne z podróży w Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.