W ramach unijnego projektu “ Working in Europe - Europolitan Ways into the Future”, uczennice naszej szkoły, Michalina Kruszyńska i Zofia Freund z klasy IIF miały okazję odbyć międzynarodowe staże. Obydwie zdecydowały się na wyjazd do Niemiec.

IMG 20190424 WA0000

IMG 20190410 102820 resized 20190429 070043323

Michalina do firmy Kärcher, europejskiego lidera w produkcji urządzeń ciśnieniowych, a Zosia do biura projektowego Talbauhaus, specjalizującego się w projektowaniu i produkcji domów z podzespołów. Obydwie firmy posiadają swoje biura pod Stuttgartem. W trakcie stażu od 8.04 do 12.04.19r. uczennice miały okazję zapoznać się z profilem działań, strukturą i ofertą produkcyjną firm. Posiadały własne stanowisko pracy, gdzie pod czujnym okiem opiekunów realizowały powierzone zadania, takie jak promocja produktu i obsługa programów graficznych. Komunikacja odbywała się w języku angielskim i niemieckim. W czasie wolnym od praktyk, dziewczyny spędzały wspólnie czas z koleżankami z Niemiec i Hiszpanii oraz zwiedzały Stuttgart i okolice. Z pobytu uczennice wróciły zadowolone i zmotywowane do dalszych wyborów życiowych.
Opiekun wyjazdu : Agnieszka Wiktor