Dnia 4 października 2019 r. w auli odbyła się uroczystość otwarcia biblioteki po remoncie, na którą zaproszeni byli Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, przedsawiciele władz samorządowych, dyrektorzy wejherowskich szkół, projektantka wnętrza Agnieszka Narewska  oraz wykonawcy. tort

Pani dyrektor Katarzyna Bojke opowiedziała o inspiracjach przy tworzeniu nowej przestrzeni bibliotecznej, a także podziękowała wszystkim  osobom, które zaangażowane były w ten projekt. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów "Sobieskiego", goście przeszli do wyremontowanego wnętrza.

Na potralu internetowym "Nadmorski.pl" pojawił sie artykuł o naszej bibliotece.

Nowe regały, wyposażenie, czytelnia na 40 osób i znacznie więcej. W piątek (4 października), w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Wejherowie uroczyście otwarto zmodernizowaną bibliotekę, która spełnia wszelkie oczekiwania, jakie można stawiać tego typu placówce w XXI wieku.

– Dziś jest radosny dzień dla całej naszej społeczności szkolnej, bo uroczyście otwieramy naszą bibliotekę w nowej odsłonie. Cała przestrzeń biblioteczna została przearanżowana w zupełnie nowy sposób. Bardzo cieszymy się, że teraz możemy się pochwalić biblioteką, która spełnia oczekiwania XXI wieku – zaznacza Katarzyna Bojke, dyrektor PZS 1 w Wejherowie.

I dodaje, że biblioteka jest teraz bardziej otwarta, jest w niej więcej światła. Układ pomieszczeń jest bardziej funkcjonalny. Dodatkowo do dyspozycji czytelników będzie też mediateka, która jest wyposażona w cztery stanowiska z dostępem do internetu. Osoby, którym zależy na skupieniu, mogą skorzystać z kącika cichej pracy.

– Jestem zadowolona, że publiczne pieniądze zostały w tak efektywny sposób wydane – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Ta biblioteka jest spełnieniem marzeń. Myślę, że przede wszystkim uczniowie będą z niej w pełni korzystać. Takie otoczenie naprawdę zachęca do czytania – dodaje.

 Wśród zasobów biblioteki znajduje się ponad 23 tysiące woluminów. Całkowity koszt modernizacji wraz z wyposażeniem to ponad 430 tys. zł.