23 października 2019 r uczennice klas o profilu humanistycznym : Adriana Aleksandrowska (1ag), Dominika Jezierska i Łucja Nawrot (2a) zostały zaproszone do Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Barbarą Piórkowską, autorką książek: „Szklanka na pająki” (2010) i „Utkanki’(2014), laureatką Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010.
Wyjazd na spotkanie był nagrodą dla uczniów, którzy zdobyli najwyższą punktację w pierwszym teście tegorocznego Wielkiego Maratonu Czytelniczego, dotyczącego właśnie „Szklanki….

IMG 20191023 111750

 

Podczas spotkania autorka w sposób niezwykle przejmujący dzieliła się swoimi refleksjami nad powstawaniem powieści. Dyskusja dotycząca emocji, uczuć, które na co dzień nam towarzyszą dowodzi, że młodzi czytelnicy są żywo zainteresowani tą tematyką. Autorka w rozmowie z uczniami skłaniała do refleksji, zastanowienia się nad swoim życiem i podjęcia próby samodzielnej twórczości literackiej.
Barbara Piórkowska na co dzień mieszka w Gdańsku. Współtworzy projekty pisarskie dla grup seniorów oraz edukacyjne (Wrzeszczański notes - spacery literackie 2019) przedsięwzięcia związane z literaturą przeznaczonych dla dorosłych, dzieci i młodzieży . Pracuje jako nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, jest również trenerką warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron.
Podczas spotkania istniała możliwość uzyskania autografu, zakupu książki pisarki, bezpośredniej rozmowy z autorką. Była to prawdziwa uczta duchowa….
Egzemplarz zbioru opowiadań znajduje się w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do skorzystania z naszego księgozbioru!